Zakaj študirati na UNM FS?

Univerza v Novem mestu Fakulteta za strojništvo (UNM FS) nudi multidisciplinaren študij tehnike s poudarkom na strojniških vsebinah in na prvi stopnji izobražuje diplomirane inženirje strojništva, ki so med najbolj iskanimi poklici glede na potrebe slovenske industrije.
FS svojim diplomantom želi približati znanja na področju najnovejših tehnologij in sistemov v strojništvu in jih kakovostno pripraviti za uspešno in učinkovito delovanje v industrijskem okolju. V procesu poučevanja si prizadeva za učinkovit in kakovosten prenos znanja, ki omogoča razvoj sposobnosti za samostojno in odgovorno ravnanje, razvoj kritične presoje ter natančnosti in vestnosti, hkrati pa ne zanemari spodbujanja k ustvarjalnosti, inovativnosti in pripravljenosti na vseživljenjsko učenje.

Na UNM FS ponujamo:

•
študij na prvi, drugi in tretji bolonjski stopnji na področju tehnologij in sistemov v strojništvu z veljavno diplomo v vseh državah Evropske skupnosti brez nostrifikacije,
  •
redni – BREZPLAČEN (na redni študij se lahko vpišejo tudi tisti, ki so v rednem delovnem razmerju) in izredni študij na prvi stopnji ter izredni študij na drugi in tretji stopnji,
  •
ne-množičen študij, kar omogoča posvečanje vsakemu študentu posebej z namenom povečanja učinkovitosti študija,
  •
praktični študijski program, kjer študent pridobi široko znanje s področja tehnologij in sistemov v strojništvu s spremljajočimi družboslovnimi in ekonomsko-organizacijskimi vsebinami,
  •
možnost opravljanja dela študijskih obveznosti na univerzah in šolah po svetu,
  •
kakovostno izobrazbo, ki omogoča zaposljivost diplomantov, saj so vsi naši diplomanti zaposleni.

S študijem na UNM FS boste zagotovo lažje načrtovali svojo karierno pot in se hkrati osebnostno razvijali, kar bo bistveno pripomoglo k uresničevanju vaših zastavljenih ciljev.

IZVAJAMO:

Študijski program I. stopnje: Tehnologije in sistemi