Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi na univerzi

24.10.2020

Vlada RS je v petek, 23. 10. 2020, sprejela Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (v nadaljnjem besedilu: odlok) in ga tega dne tudi objavila v Uradnem listu RS (št. 152/20). Odlok zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 med drugim začasno prepoveduje zbiranje ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.
Univerze in samostojni visokošolski zavodi se tako zapirajo za vse dejavnosti, kjer je potrebna fizična prisotnost študentov, vključno z vajami in študentskim raziskovalnim delom. Pedagoški proces se bo v celoti po predvidenem urniku izvajal s pomočjo IKT tehnologij.

Odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, torej 24. oktobra 2020, uporabljati pa se začne v ponedeljek, 26. 10. 2020. Strokovno utemeljenost ukrepov iz odloka bo Vlada Republike Slovenije presojala vsakih sedem dni, z možnostjo njihovega podaljšanja, spremembe ali odprave, upoštevajoč aktualno epidemiološko sliko v državi.