Plaketa zasl. prof. dr. Petru Novaku

10.07.2019

Na slavnostni akademiji ob prvi obletnici Univerze v Novem mestu je bila prvemu dekanu, zaslužnemu prof. dr. Petru Novaku podeljena Plaketa za izjemne zasluge pri razvoju in delovanju fakultete kot institucije.

Prof. dr. Peter Novak je pomembno prispeval k razvoju Dolenjske regije iz katere izvorno prihaja. Kot predsednik razvojnega sveta za JV Slovenijo je pripomogel k temu, da je bila leta 2006 ustanovljena Visoka šola za tehnologije in sisteme katere dekan je bil od začetka do septembra 2012.